Mirosław Januszko, wiceprezes Peakside Polonia Fund

-Partners Group, jeden z największych inwestorów w Europie z którym współpracujemy od kilku lat zwiększył swój udział w funduszu, co jest dla nas bardzo dobrym sygnałem świadczącym , że jest zadowolony z dotychczasowej współpracy– mówił podczas Shopping Center Forum & Trade Fair 2012 Mirosław Januszko, wiceprezes Peakside Polonia Fund.

Zdaniem Mirosława Januszko, rynek outletowy w Polsce to bardzo ciekawy biznes, który będzie się rozwijał. – Chcemy dalej budować ten rynek. Negocjujemy zakup kolejnego outletu. Nabycie czwartego centrum outletowego umocni naszą pozycję w rozmowach z najemcami, którzy wchodząc na polski rynek negocjują pakietowo i chcą od razu otwierać po 3-4 sklepy, co pozwala im zaistnieć na rynku– mówi Januszko. 

Peakside Capital to firma Private Equity specjalizująca się w europejskim rynku nieruchomości. Peakside jest własnością swoich pracowników i powstała w wyniku wykupu European Real Estate Principal Investments (EMEA REPI) od Bank of America Merrill Lynch (BofAML), we wrześniu 2010 roku. Pod koniec roku 2011,Peakside zarządzał 34 inwestycjami w 7 różnych krajach europejskich, osiągając wartości aktywów pod zarządzaniem brutto w wysokości ponad 1,4 miliardów Euro.

Funduszu Polonia Property Funds II jest właścicielem trzech outletów w Polsce. Pierwsze centrum outletowe wchodzące w skład sieci Fashion House zostało otwarte w lutym 2004 roku w Sosnowcu. W październiku 2005 roku zostało oddane do użytku centrum w Gdańsku, a miesiąc później w Piasecznie koło Warszawy.