– Szczecin ma już dużo obiektów handlowych, a projekt Hanza Tower w części handlowej będzie dysponował powierzchnią około 14 tys. mkw. GLA. To powoduje, że trudno  mu konkurować z galeriami, które mają 40 tys. mkw. – przyznaje Aleksander Buwelski, Project Manager J.W. Construction Holding SA.

– Dlatego zakładamy, że w naszym projekcie zagoszczą prestiżowi najemcy. Oczywiście przy zachowaniu wszelkich proporcji będzie to raczej styl berlińskiego KaDeWe z markami niszowymi, których jeszcze nie ma w Szczecinie.

Kompleks biurowo-handlowo-usługowy Hanza Tower został zaprezentowany przez Aleksandra Buwelskiego na Project Flash, podczas wrześniowego Shopping Center Forum & Trade Fair 2012.

Hanza Tower to obiekt realizowany przez J.W. Construction Holding SA. Obiekt usytuowany będzie w śródmieściu Szczecina przy ulicy Wyzwolenia 50. Położenie Hanzy Tower w centrum zapewnić ma dobrą komunikację z portem lotniczym, dworcem kolejowym jak i z głównymi arteriami komunikacyjnymi miasta.

Budowę kompleksu rozpoczęto w 2011 roku, a planowany termin oddania obiektu do użytku to IV kwartał 2014 roku. W ramach projektu powstanie wielofunkcyjny kompleks handlowo-biurowo-usługowy. Powierzchnia handlowa budynku to w pierwszej fazie 12 tys. mkw. , a docelowo 20 tys. mkw. W obiekcie oprócz części handlowej znajdzie się największe centrum konferencyjno-wystawiennicze w regionie (powierzchnia 4, 5 tys. mkw.) z największą salą konferencyjną o powierzchni 2, 2 tys. mkw. Ofertę kompleksu uzupełni 4,5- gwiazdkowy hotel.

Projekt Hanza Tower bazuje na koncepcji przygotowanej przez pracownię Laguarda Low Architects LLC Dallas z USA. Wysokość całkowita budynku to 125 m i 28 kondygnacji. Powierzchnia użytkowa wynosić będzie 33 tys. mkw. Przewidziano także parking na 400 samochodów.

Inwestorem projektu jest J.W. Construction Holding SA specjalizujący się w rynku mieszkaniowym i jako deweloper nieruchomości komercyjnych obecny w Warszawie, Katowicach, Poznaniu, Łodzi, Szczecinie, Krynicy, Gdyni oraz za granicą. Spółka prowadzi działalność od 1993 roku.