Ewa Bobkowska, prezes zarządu P.A. Nova SA

– Naszym celem podczas SCF&TF 2012 była prezentacja najnowszego projektu Galerii Galena w Jaworznie. Na Forum spotkaliśmy się z wieloma najemcami. Przeprowadzone rozmowy pozwoliły nam ustalić już konkretne lokalizacje powierzchni handlowej dla najważniejszych najemców w tym obiekcie – powiedziała redakcji Retailnet.pl Ewa Bobkowska, prezes zarządu P.A. Nova SA.

– W Galerii Galena pojawią się nowi najemcy, których do tej pory nie było w innych naszych obiektach.

– Już 28 września 2012 roku otwieramy galerię handlową Odrzańskie Ogrody w Kędzierzynie Koźlu (22 tys. mkw. GLA). To drugi obiekt uruchomiony w tym roku, po Galerii Miodowej w Kluczborku (10,6 mkw. GLA). Natomiast w 2013 roku planujemy rozpocząć budowę Galerii Galena w Jaworznie (44 tys. mkw. GLA).

Najemcy na SCF&TF 2012 mogli zapoznać się z projektem Galerii Galena podczas 8-minutowej prezentacji multimedialnej Project Flash, która odbędzie się w ramach Shopping Center Forum & Trade Fair 2012.

Galeria Galena, której inwestorem jest P.A. Nova SA powstanie w śródmieściu Jaworzna, na działce o powierzchni 6,1 ha. Obiekt będzie zlokalizowany naprzeciw Hali Widowiskowo-Sportowej, przy ulicy Rzemieślniczej. Dwukondygnacyjna galeria o łącznej powierzchni najmu blisko 45 tys. mkw. pomieści około 130 sklepów i punktów usługowych.

W Galerii Galena, najemcą będzie też m.in. wielosalowe kino. Spółka nie wyklucza wprowadzenia do Galerii klubu fitness, o powierzchni od 1,5 tys mkw. W obiekcie znajdzie się podziemny parking na około 820 samochodów. Planowane otwarcie Galerii Galena to 2014 rok.

P.A. Nova SA oferuje usługi w zakresie kompleksowej realizacji inwestycji budowlanych. Spółka wynajmuje też powierzchnie we własnych obiektach.