CH Jantar w Słupsku

Firma Mayland podczas Shopping Center Forum & Trade Fair 2012 zaprezentowała dwa swoje projekty: Centrum Handlowe Jantar w Słupsku i Centrum Handlowe Wzgórze Gdynia. Jak podkreśla Anna Skrocka z Mayland Real Estate będzie uczestnikiem Forum także w 2013 roku.

– Kolejna edycja Forum cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem. Potwierdza to fakt, że impreza tego typu jest potrzebna. Poza tym kolejna edycja była bardzo oczekiwana przez rynek. Organizatorom gratuluję efektów i do zobaczenia w przyszłym roku- mówi Anna Skrocka.

Otwarcie rozbudowywanego przez Mayland Centrum Handlowego Wzgórze będzie miało miejsce w trzecim kwartale 2013 roku. Będzie ono  jednym z największych centrów handlowych na Pomorzu. Powierzchnia rozbudowanego Wzgórza wyniesie 70 tys. mkw. GLA. Rozbudowywany obiekt jest wynajęty w 82 proc., a większość pozostałej powierzchni handlowej jest zarezerwowana. Znajdzie się tu 270 sklepów. Wśród głównych najemców są m.in.: Real; sklepy firm: Inditex, LPP i Alshaya, a także  H&M, C&A, NewYorker, , Smyk, Empik oraz Kino Helios.  

CH Jantar jest największym centrum handlowym w Słupsku. W maju 2012 roku otwarto rozbudowywaną część obiektu. Jej powierzchnia najmu sięga 16 tysięcy mkw., zaś cała powierzchnia handlowa CH Jantar zwiększyła się tym samym do 46 tys. mkw. W nowej części Jantara znalazło się m.in. Multkino. Wśród najemców nowej części obiektu znalazły się też: Empik powiększony do 700 mkw., multimarket Jula, oraz salony  Matras, Home&You, Reserved, Rossmann, Cubus, Wrangler Lee, House i Cropp Town.