Sławomir Godyń, członek zarządu Korczowa Dolina sp. z o.o.

Inwestor Centrum Handlu Korczowa Dolina, w ramach Programu Innowacyjna Gospodarka, podpisał z PARP umowę na dofinansowanie budowy Hali Lwowskiej. Całkowity koszt drugiej fazy inwestycji wyniesie 55 mln zł. Kwota dofinansowania przekroczy 41 mln zł.

Pierwsze prace przygotowujące teren pod budowę rozpoczną się jeszcze tej jesieni, otwarcie hali nastąpi w III kwartale 2013 roku.

– Pozyskanie finansowania dla Hali Lwowskiej jest ważnym etapem dla Korczowej Doliny, zapewni dalszy rozwój inwestycji w odpowiedzi na rosnące obroty handlowe z Ukrainą a także przyczyni się do zwiększenia miejsc pracy w regionie. Zawarta umowa o dofinansowanie w ramach Programu Innowacyjna Gospodarka jest dowodem na zaufanie dla danych przedstawionych w biznesplanie inwestycji – podkreśla Sławomir Godyń, członek zarządu spółki Korczowa Dolina.

W Hali Lwowskiej do dyspozycji najemców będzie 15 tys. mkw. powierzchni handlowej, parking powiększy się o 700 miejsc postojowych. W kompleksie o łącznej powierzchni najmu 45 tys. mkw. docelowo funkcjonować będą trzy hale: Kijowska, Lwowska i Doniecka z parkingiem na 2,2 tys. miejsc.

Prace budowlane przygotowujące teren pod Halę Lwowską rozpoczną się jeszcze w najbliższych miesiącach tego roku. Budowa i prace wykończeniowe będą miały miejsce od wiosny do jesieni 2013. W III kw. 2013 planowane jest otwarcie drugiej fazy inwestycji. Generalnym wykonawcą będzie firma Rex-Bud z Łodzi. Za strategię komercjalizacji odpowiedzialna jest firma Axi Immo z Warszawy.

Funkcjonujące od roku Centrum Handlu Korczowa Dolina położone 2 km od największego przejścia granicznego w Korczowej. Większość kupujacych pochodzi z Ukrainy.