Dworzec autobusowy

Firma Wood, która należy do koncernu Unibail-Rodamco kupiła we Wrocławiu działkę, na której znajduje się dworzec PKS. Mierzący prawie 6 ha teren został sprzedany przez spółkę Polbus PKS za ponad 68 mln zł.

Na kupionej przez Unibail-Rodamco działce- jak informuje portal nieruchomości.com.pl powstanie centrum handlowe. Zanim jednak rozpoczną się prace, konieczna jest zmiana miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego oraz przeprowadzenie prac archeologicznych. Rozpoczęcie budowy przewidywane jest najwcześniej na koniec 2014 roku.

Nowe wrocławskie centrum handlowe ma uzupełniać dworzec autobusowy, dla którego przewidziane jest miejsce w podziemnej części budynku. Powstać może tam też hotel oraz część biurowa. W czasie trwania prac budowalnych dworzec PKS zostanie przeniesiony w inne miejsce. Otwarcie obiektu planowane jest w 2017 roku.

W Polsce do firmy Unibail-Rodamco należą m.in. warszawskie centrum handlowe Arkadia i  Galeria Mokotów, a także Warszawa Wileńska będąca połączeniem galerii handlowej i dworca kolejowego.