Wizualizacja CH Wzgórze

Otwarcie rozbudowanego Centrum Handlowego Wzgórze w Gdyni odbędzie się wcześniej niż zakładano. Obiekt zostanie oddany do użytku za rok. CH Wzgórze znajdzie się w pierwszej dziesiątce największych centrów handlowych w Polsce- infomuje inwestor spółka Mayland Real Estate .

Fasada obiektu ma  długość prawie 600 m.  CH Wzgórze ma powierzchnię GLA 70 tys. mkw., na której najemcami będdzie  270 sklepów i restauracji. Obiekt znajduje się w sąsiedztwie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego u podnóża Wzgórza Św. Maksymiliana.

– Budowa odwlekała się z roku na rok. Przez lata był to tylko ogrodzony teren, wokół którego nic się nie działo. Sami mieszkańcy Gdyni przestawali już wierzyć, że coś się zmieni. Dopiero, gdy za inwestycję wziął się Mayland wszystko ruszyło z miejsca – wspomina Anna Skrocka, reprezentująca spółkę Mayland Real Estate, inwestora centrum.

Mayland zapowiedział, że uroczyste otwarcie obiektu odbędzie się 27 września 2013 roku.

Obecnie Wzgórze oferuje głównie artykuły spożywcze. Po rozbudowie będzie tu można kupić także markową odzież dla całej rodziny, kosmetyki, leki, biżuterię, meble i akcesoria do domu. Pojawią się restauracje oferujące potrawy z różnych stron świata, kawiarnie, salony prasowe i największe w tym regionie kino o powierzchni 2,8 tys. mkw., którego sześć sal pomieści 1300 widzów.

Wynajęto już ponad 80 proc. powierzchni centrum. Sklepy otworzą tu m.in.: Real; Grupy: Inditex i LPP, Grupa Alshaya; H&M, C&A, NewYorker, Kino Helios, Smyk, Empik oraz Simple, Victoria`s Secret i Felina.

W strefie restauracyjnej najemcami są  Grand Kebab, Wyspa Smaku, Mount Blanc, Tai Wok, Sushi Matsu, Coffee Heaven, Waynes Café, Gelatomagia, Grycan, Tradycyjne Jadło, Subway i Salad Story, Dom Czekolady oraz Piekarnia Szydłowski.

Mayland Real Estate sp. z o.o. jest firmą deweloperską specjalizującą się w budowie dużych powierzchni handlowych w Polsce. Spółka istnieje od 2006 roku. Oddała do użytku trzy centra handlowe: Karolinkę w Opolu, Pogorię w Dąbrowie oraz Jantar w Słupsku. W najbliższych latach firma planuje budowę kolejnych centrów handlowych.