Wizualizacja Galerii S

– W grudniu 2011 roku rozpoczęliśmy inwestycję. Obecnie realizujemy stan surowy projektu, który osiągnął poziom blisko 80 proc. Jeszcze przed zimą zamierzamy zamknąć ten etap – poinformował inwestor, Konstanty Strus, prezes Przedsiębiorstwa Budowlanego Konstanty Strus.

Galeria S łącznie z istniejącymi już obiektami oraz z zintegrowanym zabytkowym budynkiem banku będzie największym centrum handlowo-rozrywkowym w Siedlcach.

– Powierzchnia najmu w galerii jest już skomercjalizowana w 70 proc. Uważam, ze do końca 2012 roku obiekt będzie wynajęty w całości – mówił podczas Shopping Center Forum Konstanty Strus,

Galeria S była prezentowana przez inwestora na Project Flash podczas wrześniowego Shopping Center Forum & Trade Fair 2012.

Inwestorem i generalnym wykonawcą Galeri S jest Przedsiębiorstwo Budowlane Konstanty Strus. Obiekt będzie mieścił się na ulicy Wojskowej 3 przy skrzyżowaniu z ulicami Piłsudskiego i Armii Krajowej. Galeria S będzie miał 3 poziomy i dysponował 34 tys. mkw. powierzchni najmu. W galerii znajdzie się 160 lokali handlowych, strefa food court, restauracje, kawiarnie, multiplex z pięcioma salami oraz market spożywczy o powierzchni 2 tys. mkw. Do dyspozycji klientów będzie parking na 850 miejsc. Otwarcie Galerii S zaplanowano w IV kwartale 2013 roku. Za projekt architektoniczny odpowiedzialna była firma Bulak Projekt.