Wizualizacja Outlet Park Szczecin

W centrum wyprzedażowym realizowanym przez Echo Investment, otwarty zostanie sklep zoologiczny Kakadu. Sklep tej sieci w Outlet Park Szczecin zajmie powierzchnię ponad 300 mkw. i będzie zlokalizowany w regularnej części obiektu.

Firma Kakadu posiada w asortymencie ponad 52 tys. artykułów dla psów, kotów, gryzoni i ptaków. Wśród produktów znajdują się pokarmy, środki pielęgnacyjne, produkty zdrowotne, legowiska i zabawki. Sklepy Kakadu działają w 36 polskich centrach handlowych. Firma prowadzi także sklep internetowy.

Outlet Park Szczecin powstaje na Prawobrzeżu, przy ul. Struga. Kredytowanie inwestycji zapewnia umowa z bankiem PKO BP. Komercjalizacja obiektu zmierza ku końcowi, wynajęte jest już 95 proc. powierzchni. Trwają rozmowy dotyczące ostatnich wolnych lokali. Komercjalizacja prowadzona jest we współpracy z CBRE.

Realizacja Outlet Park Szczecin odbywa się w dwóch etapach. Prace budowlane rozpoczęły się w czerwcu 2011 roku. Generalnym wykonawcą jest firma Polimex-Mostostal SA. Pierwsza, trwająca już faza, zakłada powstanie galerii handlowej, w której znajdzie się 70 lokali handlowych, 7-salowe kino Helios, supermarket Piotr i Paweł oraz Smyk Mega Store. Jej zakończenie zaplanowano na IV kwartał 2012 roku. Najwcześniej rok po zakończeniu pierwszego etapu, rozpoczną się prace związane z drugą fazą, w której powstanie około 60 sklepów.

Powierzchnia najmu Outlet Park Szczecin to 24 tys. mkw., powierzchnia całkowita to 30, 2 tys. mkw. Klienci będą mieli do dyspozycji 1 400 miejsc parkingowych. Projekt wykonawczy elewacji obiektu powstał w biurze Open Architekci, projekt wykonawczy wnętrz wykonała firma S.M.Art, projekt wykonawczy obiektu wykonała i koordynowała szczecińska pracownia Studio A4.