Kino sieci Helios

28. kino Helios startuje w nowej galerii Odrzańskie Ogrody w Kędzierzynie-Koźlu. W multipleksie filmy będzie mogło ogladać blisko 860 widzów w 4 salach kinowych. Kino zostanie uruchomione 28 września 2012 roku.

Galeria Odrzańskie Ogrody zostanie otwarta 28 września 2012 roku. Inwestorem obiektu jest P.A. Nova. Odrzańskie Ogrody zajmują powierzchnię ok. 60 tys. mkw. Powierzchnia najmu tego centrum to ok. 22 tys. mkw.

Kino w Kędzierzynie-Koźlu to trzeci multipleks otwarty w tym roku przez Helios S.A. W roku 2012 zostały uruchomione kina Heliosa w Grudziądzu i w Tczewie. Spółka planuje uruchomienie do końca tego roku trzech kolejnych kin: w Bełchatowie, Rzeszowie i Szczecinie oraz otwarcie następnych sześciu multipleksów do końca 2013 roku w: Bydgoszczy, Gdyni, Kaliszu, Nowym Sączu, Białymstoku i Siedlcach. Ostatnio Helios podpisał umowy, zgodnie z którymi w roku 2014 uruchomi też drugie kino wielosalowe we Wrocławiu i pierwsze kino w Jeleniej Górze.

Helios SA jest trzecim największym operatorem kin wielosalowych w Polsce. Spółka rozpoczęła działalność w 1993 r. Dzięki rozwojowi organicznemu oraz udanym przejęciom Helios stworzył ogólnopolską sieć kinową, w której skład wchodzi obecnie 28 kin: 26 multipleksów i 2 kina tradycyjne, w których znajdują się 144 sale kinowe i prawie 32 tys. miejsc siedzących. Kina sieci Helios są obecne w największych miastach Polski, m.in. w Warszawie, Łodzi, Gdańsku, Wrocławiu. Od sierpnia 2010 roku Helios SA. jest częścią Grupy Agora SA