Wizualizacja CH Brama Mazur

Master Management Group podpisała z Miastem Ełk ostateczną umowę kupna nieruchomości gruntowej o powierzchni blisko 1,85 ha. Inwestor niezwłocznie po otrzymaniu pozwolenia chce tam rozpocząć budowę centrum handlowo-rozrywkowego Brama Mazur.

– Jestem bardzo zadowolony z faktu, że po długich rozmowach udało nam się sfinalizować kupno atrakcyjnej działki w samym centrum Ełku– powiedział Paul Kusmierz, prezes Master Management Group.

-Planujemy, aby teren ten stał się wielofunkcyjnym kompleksem urbanistycznym, wzmacniając funkcje komercyjne i tworząc najwyższej jakości przestrzeń publiczną w mieście. Od pewnego czasu prowadzone są już daleko idące negocjacje z potencjalnymi najemcami, którzy są bardzo zainteresowani wejściem na ten nowy rynek- informuje Paul Kusmierz. 

Brama Mazur ma mieć ponad 16 tys mkw powierzchni najmu oraz  parking podziemny na 600 miejsc. Rozpoczęcie budowy jest warunkowane uzyskaniem stosownych pozwoleń i zaplanowane jeszcze w 2012 roku.

– Cieszę się, że Ełk zyskał solidnego inwestora – podkreśla Tomasz Andrukiewicz, prezydent Miasta Ełku.

– Rozmowy, które prowadziliśmy od wielu miesięcy doprowadziły do zakupu przez Master Management Group niezwykle atrakcyjnej nieruchomości w ścisłym centrum Ełku. Galeria będzie miejscem chętnie odwiedzanym przez mieszkańców naszego miasta oraz wielu innych miejscowości, jak również wypoczywających na Mazurach turystów nie tylko z uwagi na bogatą ofertę handlową sklepów, ale również atrakcyjnie urządzony plac miejski, liczne restauracje, nowoczesne kino z kilkoma salami i ogólnodostępny parking podziemny. Miejsce to niewątpliwie uzyska nowy blask i nowego ducha-  mówi Tomasz Andrukiewicz. 

Brama Mazur będzie rodzinnym centrum handlowo-rozrywkowym, z galerią handlową, supermarketem i kinem oraz licznymi kawiarniami i restauracjami. Przewidziana jest również budowa parkingu dla klientów, włączając w to budowę wewnętrznego układu drogowego. Projekt obejmie rewitalizację przedwojennego magazynu wojskowego, który obecnie nie jest używany, a po przeprowadzeniu prac konserwatorsko-budowlanych stanie się integralną częścią obiektu. Zaadaptowany budynek wraz z miejskim parkiem o charakterze rekreacyjnym podkreśli historyczno-kulturowe aspekty realizowanej inwestycji.

Master Management Group jest polską firmą zarządzającą i inwestującą w nieruchomości handlowe, która obecnie zarządza łącznie ponad 340 tys. mkw. powierzchni handlowej. Współpracując z Real Estate Group należącą do Blackstone, MMG odpowiada za doradztwo podczas transakcji, zarządzanie centrami handlowymi, a także wynajem powierzchni dla King’s Street Retail, platformy grupującej polskie centra handlowe, których właścicielem jest Blackstone.

Obecnie Master Management Group zarządza obiektami w 16 miastach Polski, w tym: centrum handlowym Magnolia Park we Wrocławiu, Galerią Pestka w Poznaniu, Galerią Victoria w Wałbrzychu, Galerią Orkana w Lublinie, centrum handlowym Rzeszów Plaza, Galerią Sieradzką, Parkiem Handlowym Eden w Zgorzelcu, Galerią Sandomierz, Galerią Twierdza w Zamościu, Galerią Twierdza Kłodzko, Wzorcownią Włocławek oraz Galerią Tęcza w Kaliszu. Master Management Group jest także deweloperem oddanej do użytku w 2009 roku Galerii Niwa w Oświęcimiu.