Produkty Bath & Body Works

28 września 2012 roku na polskim rynku zadebiutowała nowa marka kosmetyczna Bath & Body Works. Pierwszy salon został otwarty w warszawskim Centrum Handlowym Złote Tarasy. Sklep zajął powierzchnię 150 mkw. i znajduje się na parterze galerii.

Jak informowaliśmy wcześniej Alshaya zapowiedziała otwarcie drugiego salonu w Polsce. Znajdzie się on w warszawskiej Galerii Mokotów, a jego otwarcie nastąpi dzień później. Będzie to setny sklep na świecie, poza dystrybucją własną marki w Ameryce Północnej. Zajmie on podobną powierzchnię 180 mkw. Oba sklepy  Bath & Body Works otwarte zostaną we współpracy z Alshaya Poland sp. z o.o.

Firma Bath & Body Works powstała w New Albany, Ohio, USA w 1990. Przez ostatnią dekadę Bath & Body Works zrewolucjonizowało przemysł kosmetyków pielęgnacyjnych poprzez wprowadzenie kosmetyków o nietuzinkowych zapachach. Przez to firma stała się jedną z najważniejszych marek kosmetycznych w USA. Na świecie działa ponad 1700 salonów marki w Ameryce Północnej, na Bliskim Wschodzie i Turcji. B&BW Jest częścią  firmy Limited Brands, Inc. posiadającej również marki takie jak Victoria’s Secret, La Senza, Henri Bendel, White Barn Candle Co., i C.O. Bigelow Apothecary.

Alshaya Poland to firma franchisingowa zrzeszająca marki m.in.: Victoria’s Secret, American Eagle Outfitters, Topshop, Dorothy Perkins, Mothercare, The Body Shop czy MAC.