Wizualizacja galerii w Pile

Zarząd spółki Rank Progress poinformował, że zamierza budować obiekty handlowe łączące retail park z galerią handlową w miastach liczących od 30 do 50 tys. mieszkańców. Spółka chce realizować te projekty w ponad 80 wytypowanych miastach.

– Rozpoczynamy ich realizację od przyszłego roku i planujemy rocznie budować ich około pięciu. Zatem mamy horyzont inwestycyjny przewidziany na kilka lat. Nie chcemy w tej chwili zdradzać szczegółów dotyczących kosztów takiego pojedynczego przedsięwzięcia, ale możemy zapewnić, że powinniśmy osiągnąć godziwy zwrot z tych inwestycji – poinformowal Jan Mroczka, prezes Rank Progress.

Powierzchnia obiektów planowanych przez Rank Progress będzie miała około 6 tys. mkw. Jak podkreśla Piotr Kowalski, dyrektor ds. komercjalizacji Rank Progress, jest duże zainteresowanie najemców proponowanym przez spółkę formatem. – W najbliższych miesiącach będziemy więc przygotowywać szczegóły naszych nowych propozycji oraz równolegle pracować z najemcami.

Na liście głównych inwestycji realizowanych przez Grupę Rank Progress znajdują się wielkopowierzchniowe centra handlowo-usługowe, parki handlowe oraz galerie handlowe ulokowane w średniej wielkości miastach m.in. takich jak: Jelenia Góra, Legnica, Świdnica, Kalisz, Zamość.