Silesia City Center

19 września 2012 roku Polskie Stowarzyszenie Najemców Powierzchni Handlowych oraz Instytut GFK Polonia opublikowały najnowszy ranking polskich centrów handlowych. W zestawieniu tym Silesia City Center zajęła pierwsze miejsce w kategorii atrakcyjność najemców oraz działania marketingowe, a w generalnym rankingu wyprzedziła prawie wszystkich swoich konkurentów, zajmując finalnie drugie miejsce.

Najemcy powierzchni handlowych na terenie całej Polski wzięli niedawno udział w ankiecie przeprowadzonej przez instytut GfK Polonia. Na podstawie wyników ankiet został stworzony ranking najlepszych centrów handlowych w kraju. W kategorii atrakcyjność najemców wyróżniane są centra posiadające najlepszą ofertę sklepów i marek. Silesia City Center wygrała zdecydowanie w tym zestawieniu, zapewniając ponad 310 punktów handlowych oraz produkty najlepszych marek dostępnych na południu Polski. Zwycięstwo w kategorii działania marketingowe jest zasługą wielu przeprowadzonych przez Centrum akcji marketingowych, w tym wizyty Paris Hilton, podczas oficjalnego otwarcia jesienią 2011 roku.

W ogólnym rankingu centrów handlowych w Polsce Silesia City Center konkurowała z najlepszymi obiektami w Warszawie, Łodzi czy Krakowie, zajmując finalnie drugą pozycję. – Decydujące znaczenie dla powodzenia Silesia City Center ma jego rozbudowa, która została zakończona w 2011 roku, przez co zwiększyła się liczba najemców oraz odwiedzających – wyjaśnił Eduard Zehetner, prezes Immofinanz Group. – Jesteśmy bardzo zadowoleni z tej nagrody. W tym jakże ważnym dla nas obszarze działalności pracujemy nad tworzeniem wysokiej jakości centrów handlowych – a potwierdzeniem tej tezy będzie nasze kolejne centrum, które wybudujemy w Lublinie.  

Silesia City Center to największy i najnowocześniejszy obiekt tego typu w Katowicach, samym sercu regionu gospodarczego Górnego Śląska. Po rozbudowie do 86 tys. mkw. powierzchni Centrum otwarto ponownie w październiku 2011 roku. W miejscu tym można znaleźć ponad 310 sklepów, w tym takie marki jak: La Mania, GAP i Starbucks. Do grupy najemców dołączyły w ostatnim czasie takie międzynarodowe marki jak Calvin Klein Jeans, Burberry, Tommy Hilfiger, Weekend by Max Mara, Marc O’Polo i Van Graaf. Silesia City Center wyróżnia się od konkurencji nie tylko dzięki tak znanym sklepom jak Zara, Massimo Dutti, Stradivarius, Pull and Bear czy Bershka, ale jak również dzięki największemu sklepowi H&M w południowej Polsce.

Silesia City Center cieszy się dużą, stale rosnącą popularnością, nie tylko wśród najemców ale także odwiedzających. Od momentu otwarcia rozbudowanego Centrum, tj. od października 2011 roku ich liczba wzrosła o 25 proc., co czyni ten obiekt atrakcją dla ponad 15 mln osób rocznie.