Wizualizacja CH Bawełnianka

Spółka Bawełnianka, która jest inwestorem powstającego w Bełchatowie centrum handlowego poinformowała, że w obiekcie trwają prace wykończeniowe. Otwarcie CH Bawełnianka ma nastąpić w 2012 roku.

Ukończono już konstrukcję kina i niedługo do lokalu wprowadzi się Cinema3D. Kino pomieści tysiąc osób i będzie dysponować pięcioma salami. Centrum handlowe Bawełnianka jest zlokalizowane w miejscu dawnych Bełchatowskich Zakładów Przemysłu Bawełnianego pomiędzy ulicami: Sienkiewicza, Krótką, Bawełnianą oraz Pabianicką.

W obiekcie o powierzchni najmu 23 tys. mkw. powstanie koło 100 sklepów, zlokalizowanych na dwóch kondygnacjach oraz parking na 700 samochodów.  Całkowita powierzchnia CH Bawełnianka wynosi 35 tys. mkw.

W gronie najemców są już takie marki jak m.in: MarcPol, Media Expert, Condizione Health & Fitness, Delta Sport, CCC, Rossmann, Broaster Chicken czy Pizzeria Siciliano.

Inwestorem obiektu jest  Bawełnianka spółka z o.o. Projekt architektoniczny przygotowała pracownia Pallado i Skupin Architekci. Generalnym wykonawcą inwestycji jest spółka Mirbud SA. Za komercjalizację odpowiada firma Retail Concept. Finansowanie inwestycji zapewnia Bank Polskiej Spółdzielczości SA.