Wizualizacja CH Korona

Echo Investment i firma Carrefour podpisały umowę dotyczącą wynajmu powierzchni w centrum handlowo-rozrywkowym Korona w Brasov w Rumunii. Zgodnie z porozumieniem w centrum Korona powstanie hipermarket Carrefour o powierzchni około 8,5 tys. mkw.

– Umowa z Carrefour międzynarodowym operatorem sieciowym inauguruje proces wynajmu powierzchni handlowej w centrum Korona, czyli największej w regionie Brasov galerii handlowo-rozrywkowej. Trwają negocjacje z najważniejszymi markami z branży modowej – mówi Tomasz Domoń, senior leasing manager w Echo Investment.

– Inwestycja znajduje się na bardzo zaawansowanym etapie procesu administracyjnego, wkrótce rozpoczynamy rozmowy na temat jej finansowania. Podpisanie umowy z kluczowym najemcą to bardzo ważne wydarzenie dla przebiegu procesu deweloperskiego, a także istotny sygnał potwierdzający lepsze nastroje na rynku.

Rozmowy  pomiędzy Echo Investment i Carrefour były przeprowadzone we współpracy z Jones Lang LaSalle Romania.

– Carrefour to drugi największy operator spożywczy na świecie. Doskonale znamy tę firmę ze współpracy na polskim rynku, jej znakiem rozpoznawczym jest najwyższa jakość usług i wychodzenie naprzeciw oczekiwaniom klientów. Oferta Carrefour idealnie pasuje do nowoczesnej wizji centrum handlowo-rozrywkowego, jakim jest centrum Korona w Brasov – podkreśla Marcin Materny, dyrektor działu centrów handlowych zagranica w Echo Investment.

Korona to wielofunkcjonalne centrum handlowo-rozrywkowe. W pierwszej fazie projektu powstanie  35 tys. mkw. powierzchni najmu z dla  sklepów i punktów usługowych, restauracji oraz  strefy rozrywkowej z 7-salowym kinem. W kolejnym etapie inwestycji powstanie dodatkowe 10 tys. mkw. powierzchni handlowej. W Koronie będzie 1,5 tys. miejsc parkingowych.

Projekt koncepcyjny centrum Korona został opracowany przez biuro projektowe Bose International Planning & Architecture.

Budowa centrum rozpocznie się w I połowie 2013 roku, a jej zakończenie planowane jest na IV kwartał 2014 roku.