Fashion House Warszawa

Peakside Polonia Management pozyskała ponad 106 mln euro na refinansowanie swoich trzech centrów outletowych Fashion House Outlet Centres. Pożyczki udzielił bank Westdeutsche ImmobilienBank AG.

Pieniądze  zostaną przeznaczone m.in. na  rozwój należących do Polonia Property Fund II centrów outletowych w Warszawie, Sosnowcu i Gdańsku. Pozwolą one – jak podkreśla Stefan Aumann, partner w  Peakside – zrealizować dalsze plany rozwoju tych trzech centrów outletowych.

– To, że w obecnych, trudnych dla rynku nieruchomości czasach, udało nam się uzyskać kredyt, potwierdza stabilną pozycję, jaką Peakside Polononia Management zajmuje na polskim rynku oraz podkreśla wysoką ocenę jego aktywów oraz ich przyszły potencjał – komentuje Stefan Aumann.

– Tą transakcją chcemy także podkreślić, iż jesteśmy silnym i wiarygodnym partnerem dla naszych klientów– dodał Claus – Jürgen Cohausz prezes zarządu Westdeutsche ImmobilienBank AG.

-Jestem przekonany, że Peakside, po połączeniu z zespołem ekspertów zarządzających dotychczas Polonia Property Fund II, poprawi wyniki portfela Fashion House Outlets.

Centra Outletowe Fashion House to obiekty o powierzchni 17 tys. mkw. najmu, na których zlokalizowane jest od 100 do 120 markowych salonów odzieżowych, obuwniczych oraz z wyposażeniem wnętrz. W ubiegłym roku w trzech centrach Fashion House obroty wzrosły średnio o 15 proc., a footfall o 5 proc. w porównaniu do roku 2010.

Peakside Polonia Management należy do Peakside Capital  firmy Private Equity specjalizującej się w inwestycjach na europejskim rynku nieruchomości.