Jan Mroczka, prezes zarządu Rank Progress

Spółka Rank Progress obecnie jest w trakcie realizacji obiektu handlowego Brama Pomorza w Chojnicach. W najbliższym czasie rozpocznie zgodnie z harmonogramem także budowę parków handlowych w Grudziądzu i Krośnie.

Spółka samodzielnie realizuje własne projekty, ale nie wyklucza też współpracy z innymi inwestorami.

– Na rynku pojawia się w ostatnim czasie wiele interesujących propozycji do przejęcia. Otrzymujemy bardzo dużo zapytań biznesowych związanych z konkretnymi lokalizacjami lub przygotowanymi wstępnie projektami. Jeżeli, po naszych analizach, są to satysfakcjonujące propozycje dla obu stron decydujemy się na zakupy lub współpracę – wyjaśnia Jan Mroczka prezes zarządu Rank Progress.

W ten sposób firma zamierza budować m.in. galerię w Pile. Jak mówi Jan Mroczka jego firma otrzymuje wiele propozycji, jednak do analiz wybiera tylko te, które mają dobre rokowania.

– Analizujemy także inne atrakcyjne lokalizacje, które moglibyśmy odkupić i jeżeli nasze analizy potwierdzą opłacalność tych inwestycji – przedstawimy je rynkowi – poinformował w rozmowie dla Shopping Center Poland Jan Mroczka.

Więcej o planach inwestycyjnych spółki Rank Progress w najnowszym wydaniu miesięcznika Shopping Center Poland.