Wizualizacja galerii Półwiejska 2

Spółka Deptak Projekt P2 podpisała z bankiem BRE Hipoteczny umowę kredytową na budowę obiektu handlowo-usługowego przy ulicy Półwiejskiej 2 w Poznaniu. Kwota pożyczki wynosi 16,5 mln euro. Warunkiem uruchomienia kredytu jest uzyskanie ostatecznej decyzji o pozwoleniu na budowę.

Obecnie w wyniku uchylenia pozwolenia na budowę przez organ II instancji z powodów proceduralnych, Urząd Miasta Poznania wszczął ponownie postępowanie o wydanie pozwolenia na budowę. Spółka spodziewa się że pozwolenie na budowę zostanie ponownie wydane do końca 2012 roku.

Powierzchnia całkowita Półwiejskiej 2 ma wynieść 16,5 tys. mkw. Łączna powierzchnia najmu wyniesie ponad 11 tys. mkw., z czego 6,7 tys. mkw. to powierzchnia handlowo-usługowa. Termin zakończenia budowy zaplanowano na kwiecień 2014 roku.

Inwestor w 2012 roku. podpisał pierwszą umowę najmu ze spółką LPP SA. Łącznie na trzech poziomach (pow. 3940 mkw.) pojawią się multibrandowy salon spółki w którym znajda się marki: Reserved, Reserved Kids, House, Cropp, Mohito, Home& You oraz nowa marka LPP.

Obiekt zostanie wybudowany w śródmiejskiej dzielnicy handlowej Poznania, u zbiegu ulic Półwiejskiej i Krysiewicza, przy miejskim węźle komunikacyjnym placu Wiosny Ludów. Inwestorem projektu Półwiejska 2 jest Deptak Projekt P2 sp. z o.o. Udziałowcami spółki są Confinance Properties Ltd. oraz Budlex Sp. z o.o. Budlex należy do firmy Erbud SA. Confinance Properties to spółka inwestycyjna wchodząca w skład GN GROUP – firmy deweloperskiej.

Autorem koncepcji i projektu architektonicznego jest RKW Rhode Kellermann Wawrowsky, międzynarodowa pracownia architektoniczna.