centrum handlowe Złocieniec

Portico Investments, kupiła Park Handlowy w Raciborzu na Górnym Śląsku. Jest to jedenasta nieruchomość w Polsce zakupiona przez tego inwestora.  Obiekt w Raciborzu ma 4 tys. mkw. powierzchni handlowej i 10 najemców.

Park Handlowy w Raciborzu został zbudowany w centrum miasta przez firmę ZRB Kampka i oddany do użytku w sierpniu 2012 roku. Oprócz dyskontu spożywczego Biedronka, obiekt wynajęto także takim operatorom sieciowym jak Hebe, KiK, NKD, Neonet.

– Wspólnie z lokalnym developerem pracowaliśmy nad tym projektem od wstępnej fazy realizacji. Finalizacja transakcji pokazuje, że bliska współpraca i cierpliwość są nagradzane na rynku – mówi Robert Herman, szef działu zakupów Portico Investments. 

Portico Inv działa na rynku nieruchomości inwestycyjnych. Koncentruje się głównie na nieruchomościach wynajętych pod supermarkety spożywcze w całej Europie Środkowo-Wschodniej. Cały portfel firmy zawiera obecnie 62 nieruchomości.

Jak podkreśla Portico Investments, firma jest w szczególności zainteresowana obiektami handlowymi zapewniającymi stabilne długoterminowe przychody, znajdujące się w najlepszych lokalizacjach z gęstą zabudową mieszkaniową.