Salon Zara

Polski sklep internetowego Zara Inditex rozpoczął działalność w marcu 2012 roku. Obecnie z zakupów on-line sieci można korzystać także w: Hiszpanii, Portugalii, Francji, Włoszech, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Austrii, Belgii, Holandii, Irlandii, Luksemburgu, Szwecji, Norwegii, Danii, Monako, Szwajcarii, USA, Japonii. Od września 2012 zakupy w sklepie online mogą robić klienci w Chinach.

Przychody netto grupy odzieżowej Inditex w pierwszej połowie 2012 roku wzrosły o 17 proc. do 7,2 miliarda euro. Firma równocześnie rozwija swoją sprzedaż zarówno za pośrednictwem sklepów internetowych, jak i stacjonarnych. Podczas pierwszego półrocza 2012 roku grupa otworzyła 166 sklepów na 39 rynkach, uzyskując łącznie 5693 sklepy na 85 rynkach. Firma nie podaje do wiadomości publicznej wyników finansowych dotyczących osobnej sprzedaży w sklepach internetowych.

Inditex w e-sklepie Zaraz umożliwia dokonanie zapłaty za zakupione produkty kartami: Visa, Visa electron, Mastercard, American Express i poprzez system PayPal. Poprzez zakładkę: Moje konto, można śledzić stan zamówienia.

Czas dostawy zależy od rodzaju wybranej wysyłki ale zwykle wynosi od 3 do 5 dni roboczych dla wysyłek zwykłych i 1-2 dla ekspresowych. Wysyłka do wybranego sklepu sieci jest bezpłatna. W przypadku wyboru dostawy do sklepu stacjonarnego o dostawie przesyłki firma informuje za pośrednictwem wiadomośći sms (klient ma 15 dni, aby ją odebrać).

Jeśli artykuł zostaje wyprzedany, firma stara się jak najszybciej go uzupełnić. Jeśli nie ma go w magazynie, zostaje wycofany ze strony. Newsletter umożliwia otrzymanie informacje o ostatnich nowościach, lookbook i wydarzeniach związanych z firmą Zara.

Strona sklepu jest dostępna w języku hiszpańskim, angielskim, niemieckim, portugalskim, francuskim, włoskim, holenderskim, baskijskim, galicyjskim, katalońskim, duńskim, greckim, japońskim, koreańskim, norweskim, rosyjskim, szwedzkim, chińskim i polskim.