Salon Toys4Boys

Sklep internetowy www.toys4boys.pl został uruchomiony w listopadzie 2005 roku. Po trzech latach działalności firma postanowiła otworzyć stoisko detaliczne. Dziś ma ich już 13. Toys4Boys w e-sklepie oraz salonach tradycyjnych sprzedaje zabawki dla dorosłych.

– Obecnie sklep detaliczny generuje nam około 15 procent przychodu rocznego. Kupujący bowiem przenieśli się do naszych sklepów detalicznych – mówi w rozmowie z redakcją Retailnet.pl Zbigniew Ługowski, prezes firmy Toys4Boys.

– Przez internet do tej pory wysłaliśmy już ponad 150 tysięcy zamówień. Klienci wybierają dostawę pocztą jeżeli nie zależy im na czasie, a kuriera jeżeli chcą mieć pewność szybkiej realizacji zamówienia.

Od niedawna oferta internetowa sklepu zawiera dodatkowo produkty elektroniczne, które nie są oferowane w sklepach detalicznych. Powodem tego jest fakt, że ich sprzedaż jest stosunkowo niewielka. Oprócz tej kategorii firma stara się by oferta była prawie identyczna.

– W ofercie internetowej jesteśmy w stanie lepiej omówić produkt, pokazać jego film, itp. Pojawiają się jednak inne problemy związane z przetwarzaniem różnego rodzaju płatności on-line, przelewy zwykłe, pobrania itp. Każdy przelew musi zostać dopasowany do zamówienia, a kiedy otrzymujemy ich po kilkaset każdego dnia to potrzebujemy poświęcić na to sporo czasu – dodaje Zbigniew Ługowski.

– Dział obsługi klienta otrzymuje również wiele zapytań zarówno telefonicznych i e-mailowych często bardzo szczegółowych, na które musimy być w stanie udzielić odpowiedzi. Uruchomienie e-sklepu jest w miarę proste, jednak jego prowadzenie to już odrębna sprawa i firma musi być dobrze przygotowana na te wyzwania.

We wrześniu 2012 roku otwarto nowy punkt sprzedaży sieci Toys4Boys. Firma zajęła powierzchnię prawie 10 mkw. w Centrum Handlowym Poznań Plaza. Jest to już druga placówka firmy w Poznaniu. Nowy punkt został otwarty w formie wyspy.

Firma Toys4Boys.pl sp. z o.o. powstała jako spółka cywilna pod koniec 2005 roku. Marka oferuje szeroki wybór gadżetów prezentowych. Toys4Boys sprzedaje m.in. zabawne gadżety, sterowane zabawki dla młodzieży i dorosłych, gry elektroniczne, plenerowe i planszowe, przebrania, a także elektronikę.