Salon sieci Smyk

W październiku 2012 roku  otwarto dwa salony Smyk, sieci oferującej produkty dla dzieci. Obok krakowskiego sklepu Smyk Megastore w Bonarka City Center, który po remoncie zajął powierzchnię 2,3 tys.mkw. działalność rozpoczął też salon w Kędzierzynie-Koźlu.

Salon Smyk znajduje się na parterze galerii Odrzańskie Ogrody, zlokalizowanej nieopodal centrum miasta oraz autostrady A4. Powierzchnia nowego sklepu wynosi 549 mkw. Jest to pierwsza placówka sprzedaży marki w tym mieście.

– Nowy Smyk to pierwszy sklep naszej sieci w Kędzierzynie-Koźlu, a tym samym największy w mieście salon oferujący artykuły dla dzieci. Mamy nadzieję, że dzięki szerokiemu asortymentowi oraz doskonałej jakości naszych produktów nasz sklep stanie się częstym miejscem zakupów dla rodziców oraz dzieci – mówi Marek Łebek,  przedstawiciel sieci sklepów Smyk.

Sklep w Kędzierzynie-Koźlu należy do sieci sklepów oferujących najszerszy w Polsce wybór zabawek, akcesoriów oraz ubranek dla dzieci. W nowo otwartym punkcie sprzedaży klienci mogą znaleźć produkty marek, takich jak Disney, Lego, Hot Wheels czy Barbie. Na klientów czeka również szeroki wybór produktów oferowanych przez marki własne Smyk: Cool Club i Smiki. Produkty Smyk można kupić również za pośrednictwem sklepu internetowego.

Smyk to największa w Polsce sieć sklepów dla dzieci, wchodząca w skład Grupy Empik Media & Fashion (Grupa EM&F). Jej historia sięga roku 1977, w którym powstał Dom Handlowy Smyk.
W tym roku przypada 35. rocznica obecności marki na rynku. Dynamiczny rozwój sieci Smyk rozpoczął się w roku 2000, kiedy powołano samodzielną spółkę: Smyk sp. z o.o. Obecnie sieć sklepów Smyk obejmuje ponad 100 punktów sprzedaży zlokalizowanych w centrach handlowych w Polsce, w Rosji, na Ukrainie, w Turcji i w Rumunii.

Grupa Empik Media & Fashion notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, jest wiodącym dystrybutorem produktów z kategorii: media i rozrywka, odzież, obuwie, zabawki i akcesoria dla dzieci oraz kursy językowe i kosmetyki.