Sklep Deichmann

– Nasza firma stara się dynamicznie reagować na potrzeby rynku. Bardzo dobre wyniki niemieckiego oddziału sklepu online zachęciły nas do przeniesienia tego pomysłu na rynek polski – podkreśla Wojciech Normand wiceprezes Deichmann-Obuwie

-Stąd decyzja o poszerzeniu kanałów dystrybucji. W założeniu sklep ma pełnić rolę komplementarną do tradycyjnych placówek, których otwieramy coraz więcej. Przez 24 godziny na dobę oferuje on naszym klientom ponad 1500 produktów – w tym buty damskie, męskie, dziecięce i sportowe, a także torebki. Zamówione w sklepie towary dostarczane są bezpłatnie na terenie Polski. Jedynym warunkiem realizacji dostawy jest dokonanie zamówienia za kwotę minimum 49 złotych – mówi Wojciech Normand

– Ceny butów przy zakupie online nie różnią się od cen butów w sklepach. Internauci bardzo chętnie korzystają z tej formy zakupów. Widać także, że klienci sklepu internetowego to przede wszystkim mieszkańcy mniejszych miast, gdzie na dzień dzisiejszy nie ma jeszcze sklepów stacjonarnych.

Sklep internetowy Deichmann działa od marca 2012 roku. Zamówienie można otrzymać za pośrednictwem firmy kurierskiej UPS lub odebrać w paczkomacie. Za zamówiony towar można zapłacić kartą lub przelewem. Istnieje także możliwość płatności przy odbiorze. Klienci, którzy chcieliby wymienić lub zwrócić zakupiony w sklepie internetowym towar, mogą to zrobić bezpłatnie w każdym sklepie Deichmann w ciągu trzech miesięcy od daty zakupu.

Od 2000 roku Deichmann prowadzi sprzedaż poprzez sklepy internetowe, pierwszy taki sklep ruszył w Niemczech. Firma wiąże swoją przyszłość z rozwojem form sprzedaży on-line, jest aktywna na portalach społecznościowych, ma swoją oficjalną stronę na Facebooku, za pośrednictwem której utrzymuje stały kontakt z wielbicielami i odbiorcami produktów marki. W niedalekiej przyszłości planowane jest wprowadzenie systemu umożliwiającego potencjalnym odbiorcom zakup obuwia przy pomocy aplikacji na telefonie.