Wizualizacja CH Korona

Echo Investment kupiło dwie działki o łącznej powierzchni blisko 1 tys. mkw., przylegające do nabytego wcześniej terenu, na którym powstanie Centrum Handlowe Korona w rumuńskim Brasov. To ważny etap przygotowań do budowy obiektu – podkreślają przedstawiciele inwestora.

– Zakupiony teren pozwoli na powiększenie powierzchni przeznaczonej na wynajem, co z kolei przełoży się na znaczącą poprawę atrakcyjności programu centrum – mówi Marcin Materny, dyrektor działu centrów handlowych zagranica w Echo Investment.

– Dzięki temu Korona będzie największym regionalnym i jednocześnie pierwszym nowoczesnym centrum handlowo-rozrywkowym w Brasov – zimowej stolicy Rumunii. Nowe działki są również bardzo istotne ze względu na możliwość etapowania realizacji i docelowo powiększenia GLA centrum do 45 tysięcy mkw. Oznacza to w praktyce, że pierwszy zagraniczny projekt Echo Investment wkrótce znajdzie się w fazie realizacji.

Jak już informowaliśmy firma pozyskała głównego najemcę. Spółka Echo Investment i firma Carrefour we wrześniu podpisały umowę dotyczącą wynajmu powierzchni w Koronie. Zgodnie z umową w obiekcie powstanie hipermarket Carrefour o powierzchni około 8 500 mkw.

Więcej na temat inwestycji w Brasov w październikowym Shopping Center Poland.