Wizualizacja centrum handlowego w Chojnicach

Fundusze należące do Noble Funds Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych SA posiadają obecnie, łącznie 7,89 proc. akcji Rank Progress SA – poinformowała spółka w komunikacie. Ich udział w  ogólnej liczbie głosów na WZA przekracza 5 proc.

Przed transakcją udziały Noble Funds TFI w  spółce Rank Progress nie przekraczały 5 proc. TFI Rank Progress SA to spółka giełdowa notowana na warszawskim parkiecie.Na polskim rynku nieruchomości działająca od 1997 roku. Specjalizuje się w przygotowaniu i realizacji inwestycji.

Pozyskuje grunty, a następnie buduje na nich obiekty handlowe z przeznaczeniem na wynajem lub sprzedaż. Wśród inwestycji realizowanych przez Grupę Rank Progress są głównie centra handlowe w średniej wielkości miastach. Rank Progress posiada m.in. bank ziemi, w którego skład wchodzą atrakcyjnie zlokalizowane grunty na terenie całej Polski.

W ostaniej dekadzie Rank Progress zrealizował 25 projektów inwestycyjnych, m.in. wybudował 7 galerii handlowych – w Jeleniej Górze, Legnicy i Świdnicy oraz sprzedanych już obiektów w Kaliszu, Kłodzku, Zamościu i Zgorzelcu.