Dariusz Zająkała, prezes zarządu KappAhl Polska sp. z o.o.

– W najbliższym czasie KappAhl otwiera 54. sklep w Polsce, tym razem w Rzeszowie, w nowo powstającej Galerii Rzeszów– powiedział redakcji Retailnet.pl Dariusz Zająkała, prezes zarządu KappAhl Polska sp. z o.o.

-Kolejnych otwarć należy spodziewać się na wiosnę przyszłego roku, ale dokładną ich ilość oraz terminy będziemy w stanie podać dopiero po otrzymaniu potwierdzenia od wynajmujących. Do tego czasu powinny się również wyjaśnić terminy ewentualnych otwarć w istniejących centrach handlowych- podkreśla Dariusz Zająkała.

– Spotkania podczas targów Shopping Center Forum & Trade Fair 2012 można podsumować jako obiecujące i zbliżające nas do podpisania kolejnych kontraktów, zarówno w centrach już istniejących jak i nowo budowanych. Mamy nadzieję, że pierwsze efekty tych rozmów będziemy mogli ogłosić już wkrótce. Polska jest nadal atrakcyjnym rynkiem dla KappAhl i to właśnie tutaj chcemy intensywnie powiększać sieć naszych sklepów – dodal Dariusz Zająkała.

KappAhl to szwedzka firma odzieżowa z około 386 sklepami i 4,9 tys. pracownikami w Szwecji, Norwegii, Finlandii, Polsce i Czechach. KappAhl sprzedaje niedrogą modę dla różnych klientów – kobiet, mężczyzn i dzieci  Wszystkie ubrania są projektowane przez projektantów KappAhl.  Spółka jest notowany na Nasdaq OMX Stockholm.

Sklepy KappAhl w Polsce zlokalizowane są  w centrach handlowych większości dużych i średnich miast. Spółka otwiera sklepy o powierzchni minimum 700 mkw. W 2011 roku uruchomiono 9 nowych placówek sieci. KappAhl zamierza rozwijać sprzedaż poprzez sklep internetowy. Obecnie taka forma sprzedaży jest testowana na rynku szwedzkim.