Wizualizacja Bramy Pomorza

Mirbud SA, generalny wykonawca makroregionalnego centrum handlowego Brama Pomorza w Chojnicach rozpoczął  prace ziemne związane z makroniwelacją terenu. Kończy też roboty rozbiórkowe na działce.  

Zgodnie z przyjętym harmonogramem w październiku 2012 roku rozpocznie się realizacja przyłączy, sieci sanitarnych oraz prac związanych z fundamentami pod market Dom i Ogród. Inwestor spółka Rank Progress zamierza otworzyć CH Brama Pomorza w ostatnim kwartale 2013 roku.

Całkowita powierzchnia obiektu wyniesie około 34 tys. mkw. Zgodnie z umową Mirbud wykona całość prac budowlanych łącznie z budową zewnętrznego i wewnętrznego układu drogowego. Na terenie kompleksu znajdą się market budowlany Dom i Ogród, galeria handlowa z hipermarketem spożywczym, sieciowymi butikami i restauracjami, park handlowy oraz parking na 1300 miejsc.

Obiekt zlokalizowany jest w gminie Chojnice w województwie pomorskim przy drodze krajowej nr 22.
Rank Progress SA, jako inwestor galerii handlowych, samodzielnie zajmuje się wynajmem powierzchni w planowanych i budowanych obiektach, a także, o ile jest taka potrzeba, rekomercjalizacją w istniejących galeriach.

Rank Progress dotychczas zrealizował 25 projektów inwestycyjnych, m.in. wielkopowierzchniowe centra handlowe, w tym wybudował 7 własnych galerii handlowych – w Jeleniej Górze, Legnicy i Świdnicy oraz sprzedanych już obiektów w Kaliszu, Kłodzku, Zamościu i Zgorzelcu.