Wizualizacja Galerii Katowickiej

-Galeria Katowicka wkrótce będzie prawie całkowicie skomercjalizowana, ponieważ finalizujemy właśnie rozmowy z kolejnymi najemcami – powiedziała Agata Brzezińska, Country Manager Neinver Polska. 

– Choć do otwarcia całego, unikalnego obiektu, pozostał blisko rok, zaledwie 30 proc. lokali jest jeszcze do wynajęcia. Są wśród nich międzynarodowe marki, jak i śląskie przedsiębiorstwa, którym bardzo zależy na obecności ich oferty w centrum Katowic. O zainteresowaniu naszą inwestycją najlepiej świadczy fakt, że wszystkie lokale w przyległej do galerii hali dworca kolejowego zostały już skomercjalizowane 100 proc- podkreśla Agata Brzezińska.

Galeria Katowicka o powierzchni 53 tys. mkw. z 250 sklepami i punktami usługowymi zostanie otwarta w II połowie 2013. Pasażerowie korzystający z dworca oraz klienci galerii handlowej będą mieli również do dyspozycji podziemny parking na 1200 samochodów.

Galeria Katowicka, wraz z powstającymi dworcami kolejowym i autobusowym jest największą tego typu inwestycję w Europie Środkowo-Wschodniej. Centrum komunikacyjno-handlowo-biznesowe, po zakończeniu wszystkich etapów inwestycji, będzie liczyło 200 tys. mkw. powierzchni użytkowej.

Inwestorami kompleksu, którego budowa pochłonie 240 mln euro, są Neinver Polska i PKP SA.

Kilka tygodni przed otwarciem dworca kolejowego w Katowicach został zrekonstruowany ostatni z 16 kielichów. Prace przy ich odtwarzaniu zajęły 8 miesięcy. Jako pierwsze powstały 4 kielichy, tworzące dach nad nowoczesną halą pasażerską nowego dworca w Katowicach.

Budynek dworca został już sprawdzony i odebrany przez Państwową Straż Pożarną i Sanepid. W najbliższych dniach powinno zostać wydane pozwolenie na użytkowanie obiektu przez nadzór budowlany. Wewnątrz hali trwają prace porządkowe oraz adaptacja wnętrz lokali handlowych i usługowych przez wprowadzających się do nich najemców. Odbywają się również testy wszystkich zamontowanych urządzeń i instalacji, w tym ruchomych schodów.

Po otwarciu dworca kolejowego pasażerowie będą mogli korzystać ze wszystkich usług związanych z transportem oraz licznych sklepów i lokali gastronomicznych zlokalizowanych w dworcowej hali o powierzchni 5,8 tys. mkw. Oprócz kas biletowych i poczekalni podróżni do dyspozycji będą mieli również kawiarnie i restauracje, aptekę, księgarnię, a także kioski z prasą oraz cukiernię.