Centrum Handlowe Ogrody w Elblągu

Wśród nowych najemców rozbudowywanego Centrum Handlowego Ogrody w Elblągu znajdzie się sieć perfumerii Douglas. Najemca zajmie lokal o powierzchni 253 mkw. położony na parterze obiektu. Ponowne otwarcie CH Ogrody planowane jest w 2014 roku.

Ogrody po rozbudowie pomieszczą 130 lokali handlowych i usługowych. Inwestorem jest spółka CBRE Global Investors, a za rozbudowę i proces komercjalizacji odpowiada firma Acteeum Central Europe, którą przy pozyskiwaniu najemców wspiera firma CBRE.

Douglas Polska jest właścicielem 101 sklepów zlokalizowanych w 50 miastach oraz perfumerii internetowej.

– To będzie nasz pierwszy salon w Elblągu – mówi Agnieszka Mosurek-Zava, prezes Douglas Polska.

– Dotychczas mieszkańcy Elbląga mogli robić zakupy tylko w naszym sklepie internetowym. Już wkrótce zaprosimy ich do realnej przestrzeni, gdzie będzie można wybierać z oferty światowych i polskich marek kosmetycznych. Myślę, że dla elblążanek szczególnie atrakcyjna będzie nasza oferta serwisowa – bezpłatne doradztwo kosmetyczne czy wykonanie makijażu- podkreśla Agnieszka Mosurek-Zava.

– Liczymy, że po otwarciu rozbudowane Ogrody staną się docelowym miejscem robienia zakupów nie tylko dla elblążan – mówi Krzysztof Bocianowski, Head of Asset Management Poland CBRE Global Investors.

– Pojawią się tu nowe w mieście, popularne marki, a także sieci wprawdzie obecne wcześniej w Elblągu, ale w Ogrodach ujrzymy je w nowej odsłonie.

W CH Ogrody powstanie m.in. dwupoziomowy sklep znanej skandynawskiej marki odzieżowej, Camaieu oraz salony Home & You, Mohito, Reserved, Cropp Town, Rossmann czy Orsay. Ostatnie podpisane umowy, obok Douglasa, to apteka, biuro podróży i pralnia.

Dla klientów rozbudowanego centrum przygotowano też nową ofertę rozrywki i spędzania wolnego czasu – multipleks oraz bogatą ofertę restauracji i kawiarni. Wszystko to sprawi, że Ogrody będą miały szansę skutecznie powstrzymać turystykę zakupową do Trójmiasta. Jak wskazują przeprowadzone przez inwestora badania, aż 73 proc. elblążan jeździ na zakupy do innych miast regionu.

Acteeum Central Europe sp. z o.o. należy do Acteeum Group firmy działającej w branży deweloperskiej i na rynku zarządzania nieruchomościami. Zainteresowanie Acteeum skupia się na miastach średniej wielkości i dotyczy budowy tradycyjnych galerii handlowych, a także retail parków.

W Polsce aktualnie spółka jest obecna jako współinwestor budowy Galerii Solnej w Inowrocławiu oraz prowadzi rozbudowę dwóch centrów handlowych należących do CBRE Global Investors: Sarni Stok w Bielsku-Białej oraz Ogrody w Elblągu.