Galeria Złote Tarasy w Warszawie

Warszawa znalazła się na pierwszym miejscu wśród krajów Europy Środkowo-Wschodniej pod względem łącznego wolumenu transakcji inwestycyjnych. Zajęła też 49 miejsce w rankingu globalnym- wynika z raportu firmy Cushman & Wakefield.

Warszawa- jak podkreśla Cushman & Wakefield  znalazła się też na wysokiej, 12 pozycji w kategorii inwestycji transgranicznych.

David Hutchings, dyrektor europejskiego działu badań firmy Cushman & Wakefield, powiedział, że Warszawa wciąż ma duży potencjał wzrostowy jako kluczowe regionalne centrum biznesu.

-Dzięki względnej odporności na skutki kryzysu finansowego jest postrzegana jako rynek o niskim ryzyku- podkreśla David Hutchings.

Z raportu Winning in Growth Cities firmy Cushman & Wakefield wynika, że niskie stopy procentowe i utrzymujące się ryzyko skłaniają inwestorów do inwestowania w nieruchomości komercyjne w najważniejszych miastach świata, przy czym w minionych 12 miesiącach najwięcej inwestycji przypadło na Nowy Jork.

 Londyn uplasował się na drugim miejscu rankingu. Pierwszą szóstkę zamykają Tokio, Paryż, Los Angeles i Hongkong. Hongkong jest też najbardziej atrakcyjną lokalizacją pod względem inwestycji w nieruchomości handlowe.