Galerii Pestka w Poznaniu

Firma Master Management Group, zarządca Galerii Pestka w Poznaniu, podpisała umowy najmu powierzchni handlowej z firmami Takko i RTV Euro AGD. Ponadto powiększany jest salon C&A, największy sklep odzieżowy w poznańskim centrum handlowym.

Decyzja o rozbudowie sklepu C&A została podjęta ze względu na bardzo dobre wyniki sprzedaży osiągane przez firmę w Galerii Pestka. Dodatkowo liczba odwiedzających centrum stale wzrasta, co może przekładać się na zwiększanie obrotów najemców. Salon C&A zostanie rozbudowany o 243 mkw., dzięki czemu jego całkowita powierzchnia wyniesie aż 2,4 tys. mkw.

Zakończenie prac nastąpi jeszcze w pierwszej połowie października. Wkrótce poszerzona zostanie również oferta samej Galerii Pestka. Pod koniec października na parterze zostanie otwarty salon niemieckiej marki odzieżowej Takko o powierzchni 483 mkw., natomiast na początek listopada zaplanowano otwarcie sklepu RTV Euro AGD, który zajmie powierzchnię około 100 mkw. na pierwszym piętrze.

– Galeria Pestka ma duży potencjał rozwoju, czego potwierdzeniem jest nieustanne zainteresowanie nowych najemców, a także rozbudowa obecnych sklepów. Jestem przekonany, że klientom przypadnie do gustu poszerzona oferta galerii – powiedział Michał Masztakowski, dyrektor ds. leasingu i rozwoju Master Management Group.

Galeria Pestka w Poznaniu, o łącznej powierzchni handlowej 42 tys. mkw., z parkingiem na 1 tys, miejsc, jest rodzinnym centrum handlowym. Największe sklepy w galerii to hipermarket Carrefour, market budowlany Praktiker i jedyny w Poznaniu sklep Saturn, oferujący elektronikę i sprzęt AGD. Wśród sklepów w Galerii Pestka znajdują się również: C&A, KappAhl, CCC, Deichmann, Douglas, Rossmann oraz  Triumph.

Od grudnia 2011 roku Galeria Pestka w Poznaniu należy do portfela King’s Street Retail. Właścicielem King’s Street Retail jest Blackstone Real Estate Group. Zarządcą Galerii Pestka jest firma Master Management Group, która odpowiada za zarządzanie wszystkimi centrami handlowymi w portfelu King’s Street Retail.