Księgarnia Matras w CH Auchan Częstochowa

7 października 2012 w galerii handlowej Auchan Częstochowa uruchomiono księgarnię Matras. Właściciel sieci na potrzeby sklepu wynajął  lokal o powierzchni 62 mkw. To już czwarta księgarnia Matras w regionie.

Kięgarnie Matras oferują ponad 130 tys. tytułów książek i kilka milionów egzemplarzy od literatury pięknej poprzez biografie po książki dla dzieci. Księgarnie Matras zlokalizowane są w kilkudziesięciu miejscowościach i w zależności od swojej powierzchni oferują od 5 tys. do 35 tys. tytułów.

Centrum Handlowe Auchan Częstochowa przy ul. Krakowskiej 10 w Poczesnej koło Częstochowy powstało w 2001 roku. Osiem lat później zostało rozbudowane. Galeria ma powierzchnię około 36 mkw. W obiekcie znajduje się ponad 70 sklepów m.in. butiki odzieżowe, obuwnicze, z wyposażeniem i aranżacją wnętrz. 

Na terenie centrum znajduje się również hipermarket Auchan, Leroy Merlin, Decathlon oraz stacja benzynowa. Centrum Handlowe posiada 1460 miejsc parkingowych, w tym 40 dla osób niepełnosprawnych. Do dyspozycji klientów są cztery bezpłatne linie autobusowe.