Wizualizacja Galerii Katowickiej

– W ostatnich dniach przedstawiciele Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Katowicach wizytowali nową halę dworca i analizowali m.in. zgodność powstałego obiektu ze zgłoszonym wcześniej projektem architektoniczno-budowlanym – mówi Rafał Elżanowski, dyrektor ds. inwestycji w Neinver Polska.

W efekcie Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego w Katowicach stwierdził, że obiekt spełnia wszystkie wymogi prawa przewidziane do tego typu obiektów i wydał zgodę na użytkowanie katowickiego dworca kolejowego.

– Otrzymany dokument oznacza, że nowa hala katowickiego dworca wraz z pomieszczeniami przeznaczonymi do obsługi pasażerów, biurowymi i komercyjnymi spełnia wymogi polskiego prawa i może być bezpiecznie użytkowana przez podróżnych – dodaje Rafał Elżanowski.

Obecnie najemcy przygotowują lokale w części handlowej dworca. Na terenie dworca trwają ostatnie prace przygotowawcze i porządkowe. Oficjalnie dworzec zostanie oddany do użytku pod koniec października 2012.

Otwarcie hali obsługi pasażerów to finał pierwszego etapu inwestycji na pl. Szewczyka, realizowanej wspólnie przez Neinver Polska i PKP SA. Do połowy przyszłego roku nastąpi otwarcie Galerii Katowickiej o powierzchni 53 tys. mkw. z 250 sklepami i punktami usługowymi.

Pasażerowie korzystający z dworca oraz klienci galerii handlowej będą mieli również do dyspozycji podziemny parking na 1200 samochodów. Ostatni etap inwestycji to biurowiec, który powstanie w sąsiedztwie hali dworca.

Przypomnijmy, Neinver realizuje największy z dotychczasowych projektów – rewitalizację centrum Katowic od 2009 roku. Inwestycja obejmuje budowę nowego dworca kolejowego oraz układu komunikacyjnego wokół, budowę Galerii Katowickiej i budynku biurowego, a także podziemnego dworca autobusowego.