Salon Gino Rossi

Firma Gino Rossi, właściciel sieci sklepów obuwniczych w październiku 2012 roku uruchomiła dwa nowe salony. W Gemini Park Tarnów o powierzchni ponad 93 mkw. oraz w Galerii Mazovia o powierzchni 59 mkw.

– Zdecydowaliśmy się otworzyć nasz kolejny salon obuwniczy w Centrum Gemini Park Tarnów ze względu na bardzo dobrą lokalizację w regionie– podkreśla Anna Karbowa, dyrektor ds. rozwoju i inwestycji Gino Rossi SA.

-Centrum jest dobrze skomercjalizowane i posiada duży potencjał przyciągania klienta i dalszego rozwoju. Dotychczasowe świetne zarządzanie obiektem jest kolejnym atutem Gemini Park Tarnów.

Gino Rossi planuje w ciągu najbliższych lat uruchomić około 20 sklepów franczyzowych. Salony będą otwierane w miastach poniżej 200 tys. mieszkańców według nowego standardu aranżacyjnego.

Obecnie w ramach sieci handlowej Gino Rossi funkcjonuje 66 salonów firmowych w Polsce i za granicą oraz dziewięć sklepów outletowych. Sklepy marki Gino Rossi oferują obuwie damskie i męskie, torebki skórzane oraz akcesoria do pielęgnacji.

Do Gino Rossi SA należy też sieć sklepów  Simple Creative Products. W ponad 40 salonach Simple Creative Products sprzedawana jest odzież damska wyższej klasy.

Sprzedaż spółki Gino Rossi przekroczyła we wrześniu 2012 12 mln zł. Była ona wyższa o 27 proc. od osiągniętego wyniku we wrześniu 2011 roku. W tym samym okresie sprzedaż spółki Simple wyniosła 8 mln zł. i była wyższa od osiągniętej we wrześniu 2011 roku o 21 proc.