Salon sieci Cipo&Baxx

Obecnie na polskim rynku działa prawie 40 salonów marki Cipo&Baxx. Znajdują się one głównie w centrach handlowych. Właściciel sieci, firma Yilba Tekstil planuje kolejne otwarcia salonów w centrach handlowych w Polsce m.in. w budowanej obecnie przez Echo Investment Galerii Amber w Kaliszu.

Salony mierzą od 50 do 130 mkw. powierzchni. Na polskim rynku działa też 12 partnerów internetowych właścieli sieci  Cipo&Baxx, którzy w swoich e-sklepach oferują towary tej marki.

Cipo&Baxx to marka odzieżowa założona w 1996 roku w Niemczech przez Yil-ba Tekstil. Ubrania marki produkowane są w Turcji. Dystrybucją produktów marki w Polsce zajmuje się firma Yilba Tekstil sp. z o.o. Spółka odpowiedzialna jest również za dystrybucję odzieży Cipo&Baxx na Słowacji, w Czechach, na Litwie, na Łotwie, w Finlandii oraz w Norwegii.

Wszystkie dotychczas otwarte butiki marki działają na zasadach partnerskich. Spółka nie oferuje możliwości wzięcia odzieży w depozyt. Jej franczyzobiorcy kupują towar, który sprzedają potem w swoich sklepach. W sieci nie obowiązuje jednak pobieranie opłat od obrotu jak ma to miejsce w klasycznym systemie franczyzowym. Na temat współpracy ze spółką należy kontaktować się z Agnieszką Celik.

Marka Cipo&Baxx znana jest głównie z ekstrawaganckich jeansów czy t-shirtów z kolorowymi i nadrukami. Ponadto firma oferuje też bluzy, kurtki, buty i dodatki.