Galeria Krakowska

– Firma ECE stosuje w Polsce model finansowania inwestycji, który od dziesiątek lat stosowała w Niemczech– mówił podczas Shopping Center Forum 2012 Leszek Sikora, head of development ECE Projektmanagement Polska.

– Ten model zakłada, że w początkowej fazie rozwoju projektu w zasadzie do momentu przystąpienia inwestora docelowego, nasz projekt jest finansowany z kapitałów własnych. Jest to duży komfort w obecnych czasach, ale wynika on głównie z charakteru działania firmy ECE- podkreśla Leszek Sikora zaznaczając, że na późniejszym etapie korzysta także z kredytu bankowego.

-Na polskim rynku napotykamy jednak na ograniczenia związane z wolumenem koniecznym dla wygenerowania sfinansowania takiego projektu. Nie mamy w związku z tym przykładów skonsumowanej współpracy z polskimi bankami. W przypadku ostatniej inwestycji w Szczecinie próbowaliśmy pozyskać finansowanie na polskim rynku, ale skończyło się to tak, że finansowaniem projektu zajęły się niemieckie instytucje finansowe- podsumowuje Leszek Sikora.

ECE Projektmanagement Polska sp. z o.o. należy do ECE Projektmanagement G.m.b.H. & Co. KG. Firma zarządza 137 centrami handlowymi na całym świecie. ECE Polska zarządza sześcioma centrami handlowymi: we Wrocławiu, Łodzi, Krakowie, Gdańsku i Szczecinie.