Wizualizacja Galerii Katowickiej

Na terenie Galerii Katowickiej, na poziomie 0, zakończyła się budowa stropów. Obecnie prace trwają na wyższych kondygnacjach  i obejmują budowę słupów, ścian, a także montaż stalowej konstrukcji świetlików, stanowiących przeszklenie nad galerią i kinem.

W części przeznaczonej na Multikino, zakończył się montaż trybun i dachu na dwóch pierwszych salach kompleksu kinowego. Na całym terenie Galerii Katowickiej trwają prace, murowe, tynkarskie i wykończeniowe.

W części dworca autobusowego i w miejscu podziemnego przejazdu drogowego (na poziomie -1), układana jest nawierzchnia betonowa i budowane są wyspy, które w przyszłości będą oddzielały pasy drogi i tworzyły stanowiska autobusowe. Na placu budowy pozostają już tylko cztery, z początkowych dziewięciu żurawi budowlanych.

Galeria Katowicka jest  w większości skomercjalizowana. Wolnej powierzchni zostało około 30 proc. Obiekt handlowy o powierzchni 53 tys. mkw. z 250 sklepami i punktami usługowymi zostanie otwarta w II połowie 2013. Inwestorami kompleksu są Neinver Polska i PKP SA. Szacowany koszt inwestycji to 240 mln euro.