Media Markt

W drugiej połowie listopada 2012 roku Media Markt przy Al. Grunwaldzkiej 270 zostanie przeniesiony do Centrum Handlowego Oliwa. Będzie to największy sklep z elektroniką użytkową w Trójmieście.

Sklep Media Markt zlokalizowany przy Al. Grunwaldzkiej 270 w Gdańsku istnieje już 12 lat, dlatego jak informują przedstawiciele sieci, nadszedł czas jego zmian.

– W nowym sklepie klienci będą mieli do dyspozycji więcej miejsc parkingowych, a przede wszystkim największy w regionie wybór markowych produktów pod jednym dachem. Przejrzysty układ komunikacyjny i nowoczesne formy prezentacji produktów w znaczący sposób poprawią komfort zakupów – mówi Grzegorz Radzikowski, dyrektor marketu.

Nowy Media Markt będzie miał powierzchnię całkowitą 5,6 tys. mkw., a więc o ponad tysiąc metrów większą od obecnego. Zgodnie z konsekwentnie realizowaną strategią rynkową w nowym sklepie Media Markt klienci będą mogli nabyć zarówno nowinki techniczne, produkty z najwyższej półki, jak i popularny sprzęt w najlepszych cenach.

Należąca do Metro Group sieć Media Markt rozpoczęła działalność w Polsce w 1998 roku. Obecnie ma około 50 sklepów w blisko 40 miastach.

Metro Group to drugi co do wielkości w Europie i trzeci na świecie, koncern handlowy. W Polsce koncern reprezentowany jest przez sieci: Real, Makro Cash & Carry, Media Markt i Saturn.