Wizualizacja CH Korona w Brasov

Spółka Echo Investment realizująca w Brasov centrum handlowo-rozrywkowe Korona podpisała umowę z rumuńskim biurem architektonicznym B23T, które zajmie się opracowaniem koncepcji i projektu największego centrum handlowo-rozrywkowego w regionie Brasov w Rumunii. Zakończenie prac projektowych zaplanowano na II kwartał 2013 roku. Budowa centrum rozpocznie się w I połowie 2013 roku, a jej zakończenie planowane jest na IV kwartał 2014 roku.

Zawarta umowa przewiduje opracowanie przez biuro B23T koncepcji wielobranżowej oraz projektów – budowlanego i przetargowego. Biuro B23T, z siedzibą w Bukareszcie, powstało w wyniku połączeniu dwóch uznanych pracowni architektonicznych B2 International Consultants SRL i 3T Birou de Arhitectura SRL. Firma posiada wieloletnie doświadczenie i dysponuje portfolio złożonym z kilkudziesięciu projektów. Wśród nich znajdują się m.in. centra handlowo-rozrywkowe (Promenda Mall w Bukareszcie), inwestycje biurowe, mieszkaniowe, a także budynki użyteczności publicznej.

Przypomnijmy, w połowie września 2012 r. spółka Echo Investment nabyła dodatkowe działki o łącznej powierzchni ok. 9 tys. mkw. Transakcja zakupu zakończyła pierwszy, administracyjno-akwizycyjny, etap procesu deweloperskiego i stanowiła przejście do fazy przygotowań realizacji pierwszego zagranicznego projektu Echo Investment. Kolejnym krokiem była podpisana również we wrześniu umowa pomiędzy Echo Investment i Carrefour, która dotyczyła wynajmu powierzchni w centrum Korona. Zgodnie z umową w obiekcie powstanie hipermarket Carrefour o powierzchni około 8, 5 tys. mkw. Podpisana umowa otworzyła proces komercjalizacji centrum handlowo-rozrywkowego w regionie Brasov.

Korona to wielofunkcyjne centrum handlowo-rozrywkowe. W pierwszej fazie projektu powstanie około 35 tys. mkw. powierzchni z przeznaczeniem na sklepy i punkty usługowe, restaurację, strefę rozrywkową z 7-salowym kinem. Kolejny etap to dodatkowe 10 tys. mkw. powierzchni handlowej. Do dyspozycji klientów zostanie oddany także parking na minimum 1 500 miejsc. Projekt koncepcyjny centrum Korona został opracowany przez biuro projektowe Bose International Planning & Architecture.