Księgarnia sieci Matras

Ponad 130 tysięcy książek oferuje mieszkańcom Kielc księgarnia Matras, która w ostatnich dniach została otwarta w Galerii Korona Kielce. Punkt sprzedaży zajął w centrum handlowo-rozrywkowym lokal o powierzchni ponad 100 mkw. na poziomie -1.

– To kolejny strategiczny najemca w dobiegającym końca procesie komercjalizacji Galerii Korona Kielce. Zwłaszcza, że poszerza ofertę handlową naszego centrum o propozycje wydawnicze. Będziemy się cieszyć, jeśli otwarcie sklepu wpłynie na wzrost poziomu czytelnictwa w nasyzm regionie – mówi Michał Góźdź, manager ds. marketingu Galerii Korona Kielce.

Matras to druga księgarnia, która swoją siedzibę będzie mieć w Galerii Korona Kielce. Na poziomie -1 mieści się bowiem salon sieci Empik.

Matras to sieć księgarni, która na rynku polskim działa od 1989 roku. Pierwszy skład księgarski utworzono dwa lata później w Katowicach. W 1993 roku zaczęły pod logiem firmy zaczęły powstawać następne hurtownie. W 1995 marka rozszerzyła swoją działalność o sprzedaż detaliczną, tworząc pierwsze księgarnie.