Salon Mohito

Marki należące do LPP SA i LPP TEX SA pojawią się w centrum handlowym w Lublinie. Inter Ikea Centre Group Poland podpisała umowy najmu na powierzchnie łącznie blisko 4,2 tys. metrów kwadratowych.

Sieć Reserved w lubelskim centrum handlowym Inter Ikea będzie miała dwupoziomowy sklep o łącznej powierzchni ponad 1820 mkw. z ofertą dla kobiet, mężczyzn oraz dzieci. Na pierwszym piętrze pojawią się sklepy dedykowane młodzieży: sklep House o powierzchni około 540 mkw. oraz Cropp – około 540 mkw. Oferta dla nastolatków znajdzie się również w salonie SinSay (około 420 mkw.). SinSay to najnowsza marka LPP skierowana do bawiących się modą dziewcząt w wieku od 15 do 24 lat.

Na parterze zostanie otwarty salon Mohito o powierzchni około 540 mkw. z ofertą odpowiadającą na potrzeby eleganckich, współczesnych kobiet. Dodatkowo na parterze znajdzie się sklep z akcesoriami wyposażenia wnętrz Home & You (ponad 350 mkw.).

Lubelskie centrum będzie największym obiektem handlowym we wschodniej Polsce. Wielkość terenu pod inwestycję wynosi 29 ha, natomiast powierzchnia handlowa – 80 tys. mkw. Powstanie na niej ponad 150 sklepów i punktów usługowych, w tym pierwszy w południowo wschodniej części kraju sklep Ikea.

Obecnie trwają prace przygotowawczo projektowe. Koncepcja centrum jest opracowywana przez brytyjskie biuro projektowe BDP, natomiast grupa MWM Achitekci tworzy projekt budowlany. Centrum handlowe będzie dwupoziomowe ze zintegrowanym sklepem Ikea. Na klientów będzie czekało 3000 miejsc parkingowych. Prace budowlane rozpoczną się w przyszłym roku. Według założonych planów pierwsi klienci zrobią zakupy w nowym centrum handlowym w 2014 roku. Koszt inwestycji to około 650 mln złotych.

Nad komercjalizacją centrum handlowego w Lublinie pracuje dział najmu Inter Ikea Centre Group Polska przy współpracy z firmą Jones Lang La Salle.