Marek Łebek, PR & Marketing manager sieci sklepów Smyk

13 października oddano do użytku największe centrum wyprzedażowe Ptak Outlet w Rzgowie koło Łodzi. Wśród najemców, którzy zdecydowali się na otwarcie salonu w obiekcie jest spółka Lancerto SA oferująca odzież dla mężczyzn w segmencie premium.

– Bezpośrednie sąsiedztwo dwóch dużych powierzchniowo galerii będzie przyciągało rzesze nie tylko łódzkich konsumentów, ale również tych z okolicznych województw. Między innymi właśnie dlatego zdecydowaliśmy się otworzyć tu nasz kolejny punkt – mówi Tomasz Ciąpała, wiceprezes ds. strategii Lancerto SA. – Drugim istotnym powodem jest fakt, że do tej pory nie posiadaliśmy salonu w tym regionie. Łódź to duże miasto i mamy tu sporą liczbę klientów, jednak dobra lokalizacja to podstawa, stąd też nasi odbiorcy musieli na ten salon trochę poczekać – dodaje Tomasz Ciąpała.

Aktualnie sieć autoryzowanych salonów marki Lancerto obejmuje 24 sklepy. W 2012 roku firma Lancerto skupia się na rozwoju sprzedaży w salonach stacjonarnych. Kolejne sklepy zostaną otwarte w Szczecinie oraz w Rzeszowie. Firma rozważa otwarcia w Lublinie i w Katowicach. Flagowy butik powstanie w Warszawie. Lancerto chce zakończyć 2012 rok z liczbą 26 autoryzowanych sklepów w Polsce.

Podczas dwóch dni otwarcia Ptak Outlet – najnowszej inwestycji i kolejnego etapu rozwoju Centrum Targowego Ptak SA obiekt odwiedziło ponad 100 tys. klientów. Ptak Outlet wybudowany przez Centrum Targowe Ptak SA jest największym tego typu obiektem w Polsce. Jego atutem jest położenie. Ptak Outlet jest zlokalizowany w odległości 10 km od Łodzi i 12 km od Międzynarodowego Portu Lotniczego w Łodzi, przy drodze krajowej Cieszyn – Gdańsk. Obiekt powstał na działce o powierzchni 80 tysięcy mkw.