Wizualizacja Galerii Korona Kielce

Sieć drogeryjna Rossmann znajdzie się wśród najemców łódzkiego Centrum Handlowo-Rozrywkowego Sukcesja.  Sklep o powierzchni ponad 500 mkw. będzie otwarty na parterze galerii handlowej, w pobliżu głównego ciągu komunikacyjnego.

Firma Rossmann ma około 670 drogerii z artykułami zagranicznych i polskich marek, w tym własnych. Oprócz towarów typowo drogeryjnych oferuje napoje, słodycze, herbaty, leki OTC i suplementy diety, a w niektórych sklepach również książki i wino. Jej centrala mieści się w Łodzi.

Ostatnio do grona najemców Sukcesji dołączyli także m.in. LPP SA (salony odzieżowe Reserved, Mohito, Cropp, House oraz nowej marki Sinsay), Pure Health & Fitness (jeden z największych w Polsce klubów Pure Jatomi Fitness), LPP TEX SA (sklep Home & You z artykułami do dekoracji wnętrz), Top Secret (odzież), Lodziarnie Firmowe Grycan oraz firma Ania Kruk (biżuteria).

Sukcesja ma być miejscem nie tylko robienia zakupów, ale przede wszystkim spędzania wolnego czasu,  dlatego – oprócz galerii handlowej (172 sklepy i punkty usługowe) – znajdzie się w niej duża strefa rozrywkowo-rekreacyjna m.in. z 9-salowym multipleksem Helios, parkiem rozrywki i placem zabaw, a także hotel klasy biznesowej i dwupoziomowy parking. Powierzchnia użytkowa wyniesie prawie 121 tys. mkw., a najmu około 51 tys. mkw.

Obiekt będzie wybudowany na ponad 3-hektarowej działce blisko ścisłego centrum miasta, kampusu Politechniki Łódzkiej, Międzynarodowych Targów Łódzkich i nowego osiedla mieszkaniowego.

Projekt architektoniczny został dostosowany do wymogów międzynarodowego certyfikatu BREEAM i zatwierdzony przez BRE Global Ltd. Inwestorem zastępczym jest spółka Metro Properties. Budowa ma się rozpocząć w tym roku, a oddanie do użytku przewidziane jest w 2014 r.

Właścicielem obiektu jest spółka Fabryka Biznesu.