Wizualizacja CHR Sukcesja

– Relacje między wynajmującymi i najemcami są i będą pozostawać bliskie. Tak już jest w tym biznesie, że jedni bez drugich nie mogą się obejść – ocenia Karol Kalicki, wiceprezes zarządu Polimeni Internationale sp. z o.o..

– Sieci handlowe potrzebują powierzchni, a właściciele przychodu z zainwestowanego w te powierzchnie kapitału.

Zdaniem wiceprezesa zarządu spółek Polimeni bardzo istotna jest komunikacja między firmą, do której należy obiekt a najemcą, ponieważ relacje obu stron czasem bywają skoplikowane.

– Interesy wynajmującego i najemcy na poziomie poszczególnych projektów są przeciwstawne. Czynsz dla najemcy będzie zawsze za wysoki, a dla właściciela budynku z kolei zbyt niski. To sprawia, że te bliskie relacje, mogą niekiedy być napięte, a czasem nawet żywiołowe. Jednak w ostatecznym rozrachunku jedziemy na tym samym wózku i musimy klientom naszych obiektów zapewniać atrakcyjny produkt w dobrej cenie i w przyjaznym centrum. Takie podejście wymaga więc pracy i komunikacji po obydwu stronach – dodaje w rozmowie z Retailnet.pl Karol Kalicki.

Polimeni International to amerykańska firma deweloperska, która pod koniec lat 90. wybrała Polskę jako pierwszy kraj do rozszerzenia swojej działalności poza oceanem. Obecnie Grupa Polimeni zrzesza 15 spółek funkcjonujących w Polsce, z główną siedziba zlokalizowaną w Gdyni. Trzon działalności firmy stanowi budowa i zarządzanie centrami handlowymi, realizowane w ramach Skyline Management. W portfolio spółki znajdują się również budowane, a także zakończone projekty mieszkaniowe i biurowe.

W Polsce firma od początku realizowała spójną strategię rozwoju, zakładającą głównie inwestycje w miastach średniej wielkości. Polimeni było inicjatorem projektów tzw. mix-use, łączących powierzchnię handlową, usługową, rekreacyjną i sportową, realizowaną w ramach jednej inwestycji. Taki charakter miały, dziś już sprzedane, Galeria Konin, łącząca funkcje handlową z mariną i kortem tenisowym, Galeria Gniezno, posiadająca na swoim terenie kino i boisko piłkarskie oraz Galeria Ostrowiec, połączona z lokalnym basenem. W obecnej chwili Polmeni zarządza galeriami handlowymi w Słupsku, Rumii i Jastrzębiu Zdroju.