Restauracja sieci La Tagliatella

Sieć McDonald’s rozpoczęła budowę czwartej restauracji w Gliwicach. Nowy obiekt powstaje na terenie parku handlowego Europa Centralna. Otwarcie lokalu planowane jest na przełom stycznia i lutego 2013 – zależnie od terminu otwarcia całego obiektu handlowo-usługowego.

Natomiast od września 2012 roku w Galerii Handlowej City Center Rzeszów, powstaje piąta restauracja McDonald’s w mieście.

– Centra handlowe to dla McDonald’s jeden z ważnych obszarów rozwoju sieci w Polsce – mówi Krzysztof Kłapa, dyrektor ds. korporacyjnych McDonald’s Polska. – Obecnie obejmuje ona 297 lokali, z czego kilkadziesiąt działa w takim właśnie otoczeniu.

W tym roku sieć McDonald’s otwarła 18 restauracji, a 6 kolejnych obiektów jest aktualnie w budowie. Część z nich zostanie uruchomiona jeszcze przez końcem tego roku.

Mc Donald’s, na polskim rynku zadebiutował w 1992 otwierając lokal w Warszawie. Dziś sieć funkcjonuje w 120 miastach Polski, gdzie posiadała 297 restauracji, w tym 156 prowadzone na zasadzie franczyzy, przez 55 przedsiębiorców. McDonald’s Polska to 212 restauracji typu McDrive, 75 restauracji z opcją McCafe oraz 42 restauracji z opcją Gym’n’fun. W polskich placówkach sieci zatrudnionych jest ponad 16 tys. pracowników.