Restauracja McDonald’s

W centrum handlowym Alfa Centrum Gdańsk zamknięty został sklep Wójcik i na jego miejscu będzie działała nowa piekarnia Raszczyk. Natomiast miejsce Euroapteki zająć ma  Superpharm – sieć aptek połączonych z drogerią.

Salon z modą damską Monnari zostanie zastąpiony przez sieć księgarń Matras. Natomiast na miejscu sklepu Atlantic powstabnie salon Marylin, oferujący rajstopy i damską bieliznę. Sklep Alfa i Omega także zakończył swoją działalność, a na tę powierzchnię przeniesiony zostanie punkt Play, który obecnie prowadzi usługi multimedialne w ramach stoiska na pasażu.

Wszystkie zmiany mają na celu, jak podkreśla zarząd obiektu, wzbogacenie dotychczasowej oferty Alfa Centrum.

Gdańskie Centrum Handlowe Alfa znajduje się w dzielnicy Przymorze. Obiekt został oddany do użytku 10 lat temu. Powierzchnia całkowita obiektu wynosi 55 tys. mkw. Powierzchnia wynajmu to 20 tys. mkw. Na parkingu o powierzchni ok. 18 tys. mkw., znajduje się ponad 500 bezpłatnych miejsc parkingowych.

Generalnym wykonawcą obiektu była firma Mega. Za projekt architektoniczny odpowiadali Małgorzata Ulasińska oraz Edward Zakrzewski z Arco Architecture Design Studio Pracownia Projektowa. Zarządcą Centrum Handlowego Alfa jest firma ECE Projektmanagement Polska sp. z o.o.