Piotr Karpiński

– Rank Progress ma w planach na najbliższe trzy lata realizację prawie 300 tys. mkw. powierzchni handlowej– deklaruje Halina Wyborska, reprezentująca spółkę. 

– W całym kraju buduje się obecnie około 700 tys. mkw. powierzchni handlowej, z czego 2/3 realizowane jest w miastach poniżej 100 tys. mieszkańców. Pokazuje to jakie kierunki rozwoju są najbardziej obiecujące.

Spółka Rank Progress zdecydowała się otworzyć biuro w Warszawie. Jak tłumaczy Halina Wyborska, ze względu na intensyfikację działań prowadzonych przez Rank Progress nowe biuro w centrum Polski stało się niezbędne.

Obecnie Rank Progress SA prowadzi inwestycje w Chojnicach, Grudziądzu, Miejscu Piastowym koło Krosna oraz w Pile. Kolejne przygotowywane są w Kielcach, Olsztynie i Duchnowie koło Warszawy. Trwają również prace nad nowym formatem, który powstał z myślą o miastach liczących od 30 do 50 tys. mieszkańców, gdzie zakłada się realizację projektów łączących retail park z galerią handlową. Pod inwestycje te, mające mieć około 6 tys. mkw. powierzchni całkowitej, inwestor wytypował wstępnie 81 lokalizacji.

Rank Progress SA to firma inwestycyjno-deweloperska z siedzibą w Legnicy. Działa na polskim rynku nieruchomości od 1997 r. Specjalizuje się w budowie obiektów handlowych.  W latach 2001 – 2012 Rank Progress zrealizował 25 projektów inwestycyjnych.