Sklep Leroy Merlin

Firma Yilba Tekstil do której należy sieć sklepów odzieżowych Cipo&Baxx zapowiada ekspansję w centrach handlowych. Nowy salon zostanie otwarty m.in. w Centrum Handlowym Jantar w Słupsku. Kolejny znajdzie się w budowanej obecnie przez Echo Investment Galerii Amber w Kaliszu.

Obecnie w Polsce działa 40 salonów Cipo&Baxx. Yilba Tekstil współpracuje też z 15 sklepami multibrandowymi, które sprzedają produkty marki. Na polskim rynku działa też 12 sklepów internetowych, w których oferowany jest asortyment Cipo&Baxx. Yilba Tekstil nie prowadzi oficjalnego e-sklepu Cipo&Baxx w kraju.

Wszystkie dotychczas otwarte butiki marki działają na zasadach partnerskich. Yilba Tekstil nie prowadzi własnych salonów marki w Polsce. Spółka nie oferuje możliwości wzięcia odzieży w depozyt. Jej franczyzobiorcy kupują towar, który sprzedają potem w swoich sklepach. W sieci nie obowiązuje jednak pobieranie opłat od obrotu jak ma to miejsce w klasycznym systemie franczyzowym. Na temat współpracy ze spółką należy kontaktować się z Agnieszką Celik.

Cipo&Baxx to marka odzieżowa założona w 1996 roku w Niemczech przez Yil-ba Tekstil. Ubrania marki produkowane są w Turcji. Dystrybucją produktów marki w Polsce zajmuje się firma Yilba Tekstil sp. z o.o. Spółka odpowiedzialna jest również za dystrybucję odzieży Cipo&Baxx na Słowacji, w Czechach, na Litwie, na Łotwie, w Finlandii oraz w Norwegii.

Marka Cipo&Baxx znana jest głównie z ekstrawaganckich jeansów czy t-shirtów z kolorowymi i nadrukami. Ponadto firma oferuje też bluzy, kurtki, buty i dodatki.