Tomasz Sudoł, dyrektor sieci sprzedaży Solar Company SA

29 października zostanie uruchomiony nowy dworzec PKP w Katowicach. Otwarcie kończy kolejny etap budowy wielofunkcyjnego kompleksu handlowo- rozrywkowo-komunikacyjnego realizowanego przez spółkę Neinver.

Obecnie na terenie budowy połączonego z dworcem centrum handlowego , na poziomie 0, zakończono się budowę stropów. Inwestor prowadzi prace na wyższych kondygnacjach. Obejmują one budowę słupów, ścian, a także montaż stalowej konstrukcji świetlików, stanowiących przeszklenie nad galerią i kinem. W części przeznaczonej na Multikino, zakończył się montaż trybun i dachu na dwóch pierwszych salach kompleksu kinowego. Na całym terenie Galerii Katowickiej trwają prace, murowe, tynkarskie i wykończeniowe.

Galeria Katowicka to centrum handlowe o powierzchni 53 tys. mkw. z 250 sklepami i punktami usługowymi. Jest w większości skomercjalizowana. Otwarcie zaplanowano w II połowie 2013 roku. Inwestorami kompleksu są Neinver Polska i PKP SA. Szacowany koszt inwestycji to 240 mln euro.

– Dworzec PKP to obiekt użyteczności publicznej, stworzony z myślą o mieszkańcach, dlatego chcemy, aby już w dniu otwarcia poczuli się tam dobrze. Stąd pomysł, aby podobnie jak w momencie rozpoczynania robót budowlanych, gdy wszyscy chętni mogli przyłożyć rękę do budowy, umożliwić mieszkańcom osobiste zaangażowanie – mówi Monika Olejnik-Okuniewska, reprezentująca Neinver Polska.